Ostatnia szansa

Pizza Bread Snack Cheese Breakfast  - Mesym / PixabayLudzie zajmujący się opracowywaniem diet potrafią zaskoczyć. Czasami wręcz diety przygotowują po prostu eksperymentujące kobiety. Warto jednak pamiętać, że eksperymenty żywieniowe na samym sobie nie są najlepszym pomysłem, jeżeli się na tym nie znamy. Nazwy diet są jednak niezwykle ciekawe i dużo potrafią powiedzieć o osobie, która praktykując wymyśliła ją. Często nazwy zawierają kwintesencję diety, jak w przypadku diety kapuścianej. Czasem jednak nazwa jest tak zawiła, że nie mamy pojęcia o co może w niej chodzić. Tak właśnie sprawa ma się z dietą ostatniej szansy.

Do głowy przychodzi nam ostatnia nadzieja i to że jesteśmy zrozpaczeni bo nic nie podziałało oraz to, że jeżeli ta dieta nie poskutkuje to nie ma dla nas nadziei. Dieta ostatniej szansy opiera się na mleku, jogurtach, warzywach i owocach, a dokładniej na przygotowywanych z nich koktajlach. To dieta dość pożywna i skuteczna, pozwala na zrzucenie kilograma dziennie czy jak kto woli, pozbycia się jednego centymetra w obwodzie talii.

Na dobry humor

Jak wiadomo sposób odżywiania jaki stosujemy wpływa na cały nasz organizm i nie można zawężać tego do przybierania na wadze bądź jej tracenia. Cały nasz organizm i jego funkcjonowanie zależy od sposobu w jaki się odżywiamy. Prawidłowa praca narządów jest również od tego zależna. Warto więc o tym pamiętać. Co bardzo ciekawe nasze samopoczucie również determinuje dieta, nie tylko nastrój i wydarzenia życia codziennego. Wszyscy zgodzą się jednogłośnie iż najlepsza na poprawę humoru jest czekolada. I to prawda, udowodnili to nawet naukowcy. Pomaga ona bowiem wydzielać serotoninę, która jest tak zwanym hormonem szczęścia. Istnieje jednak dieta, która wywołuje efekt podobny, a nie wywołuje takich efektów jak czekolada, czyli przyrostu masy. Dieta ta bazuje głównie na jogurcie, owocach i białym mięsie. Jest jednocześnie pożyteczna i zdrowa. Nie wiem jednak czy da się zastąpić czekoladę. Często bowiem największą frajdą jej spożywania jest to że wiemy, że łamiemy pewnego rodzaju ustalone reguły.

Comments are closed.