Profesjonalne prostowanie włosów od BIO-IONIC

bio-ionicBIO-IONIC to system wynaleziony w Japonii w 1975 roku. Pomimo podawania wcześniejszej daty, uważa się go za jedną z odmian TR. Składa się jakby z dwóch systemów:

  • opatentowanego Bio Ionic Trinity FX-Retexturising System (czyli termiczne polepszanie kondycji włosa)
  • serii kosmetyków do stosowania razem z systemem lub osobno.

Firma Bio Ionic jako pierwsza wykorzystała w 1973 roku zalety działania jonów ujemnych na włosy. Jednak metoda musiała być wspomagana promieniowaniem podczerwonym lub falą elektromagnetyczną. Kompleks Trinity FX emituje ujemne jony, fale podczerwieni i elektromagnetyczne.

Proces przede wszystkim przywraca nawilżenie włosom. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów włosów. Jego zaletą jest to, że włosy po zmoczeniu i naturalnym suszeniu (bez suszarki) pozostają proste i nie wymagają modelowania. Zabieg trwa 2,5-5 godzin. Preparat prostujący jest spłukiwany, włosy są suszone specjalną suszarką i prostowane specjalną prostownicą z teflonowymi płytkami i powłoką Trinity Fx. Potem nałożony zostaje neutralizator i włosy osusza się ponownie.

CHI Transformation System

Farou Systems

Odmiana japońskiego prostowania włosów. Jest to system bez chemikaliów ostrych i amoniaku. Może być stosowany na włosach naturalnych, farbowanych i rozjaśnianych (zabiegi chemiczne bez użycia amoniaku). Wykorzystuje ciepło przewodzone przez ceramiczne płytki prostownicy, emitowane przez nią jony i czysty jedwab. Ujemne jony pomagają wnikać cząsteczkom jedwabiu we włosy. Technologię tą nazwano Cationic Hydration Interlink – dodatnio naładowane molekuły zapewniają nawilżenie i łączą się z włóknami włosa – cząsteczki jedwabiu zostają naładowane dodatnio.
Zabieg trwa 3,5-4 godzin i należy go powtarzać raz na 6-9 miesięcy.

Q8 Nutri – Straight

Metoda prostowania również oparta na japońskiej TR. Jest to połączenie chemicznych składników i środków ożywczych z technologią jonową. Dostępna jest w trzech odmianach: dla włosów naturalnych, dla włosów zniszczonych i do włosów mocno zniszczonych. Wykorzystano w niej chlorowodorek cysteaminy – powoduje on skrócenie wiązań we włosach, co daje efekt zmiękczenia i wyprostowania. Zabieg trwa 4-7 godzin i trzeba go powtarzać 2 razy w roku.

Rusk STR8

Kolejna odmiana TR. Oparta na tioglikonie, wykorzystuje do prostowania specjalną ceramiczną prostownicę (220 stopni). Dostępna w dwóch odmianach – dla włosów normalnych i farbowanych oraz do włosów naturalnych i odpornych. Dla utrzymania efektu zabieg wykonuje się co 6-9 miesięcy.

Hair BodipHier System

Jest to metoda prostowania bez chemii ostrej. Wykorzystano w niej wodę alkaliczną, zawierającą minerały alkaliczne i wapno oraz utlenioną wodę kwaśną, zawierającą minerały kwasowe. Wnika ona we włosy, nie niszcząc zewnętrznej warstwy. Zmiękcza wiązania wewnątrz włosa i włosy się prostują. Preparat trzyma się na głowie przez 25 minut i zmywa specjalnym szamponem. Na koniec nakłada się specjalny neutralizujący krem
i suszy włosy.

X-Tenso – L’Oreal Professionnel

Jest to zabieg odpowiedni również dla włosów farbowanych i rozjaśnianych. Efekt jest mniej trwały – utrzymuje się około 6 miesięcy.
Jest to technika oparta na bazie tioli i technologii auto-control. System powoduje powstawanie łączeń czasowych między łańcuchami keratyny. W skład systemu wchodzą dwa produkty – krem wygładzający, dostosowany do każdego rodzaju włosa i mleczko utrwalające. Jest to wersja „na zimno”. Wersja „na ciepło” nazywa się X-Tenso Cera Thermic. Pod wpływem prostownicy aktywowane są ceramidy z preparatu.

Strate-It – Kadus

Również ta metoda może być stosowana na zimno lub na gorąco z użyciem prostownicy ceramicznej. Receptura preparatu do prostowania jest alkaliczna z dodatkiem olejków jojoby. Na koniec zabiegu stosuje się neutralizator pomagający również utrzymać efekt prostowania. Stosując metodę na ciepło, dodatkowo wykorzystuje się protektor Hot Iron Protection Balm, zawierający m.in. olejki nawilżające, brzoskwiniowy kompleks witaminowy i sól morską, keratynę i pantenol. Prostownica osiąga temperaturę 60-180 stopni. Dla włosów rozjaśnianych, farbowanych zaleca się stosowanie temperatury poniżej 150 stopni. Efekt utrzymuje się 4 do 6 miesięcy.

Pamiętać należy, że prostowanie chemiczne włosów to poważny zabieg – naruszona zostaje struktura włosa. Dlatego przeprowadzać należy permamentne prostowanie w salonie u przeszkolonego profesjonalisty. Zapewni to nie tylko bezpieczeństwo włosom, ale także sprawi, że włosy będą wyglądać zdrowo i pięknie. Są oczywiście też pewne wady zabiegów, o których należy wspomnieć.
Większość (o ile nie wszystkie) zabiegów wpływa na odcień włosa – ulegają lekkiemu rozjaśnieniu. Farbę można stosować nie wcześniej niż po 2 tygodniach, więc należy się nastawić, że jeśli farbujemy włosy, to ostateczny efekt ujrzymy dopiero po zabiegu przywrócenia farbowaniem koloru włosów dopiero po 14 dniach. Po zabiegach należy odpowiednio dbać o włosy. Z reguły fryzjer poleca preparaty i warto w nie zainwestować, aby cieszyć się długo efektem stosunkowo drogiej usługi prostowania. Aby utrzymać efekt, należy zabieg powtarzać po około 6 miesiącach, przy czym w większości przypadków wystarczy stosować go jedynie na odrostach.
Większość z zabiegów jest nieodwracalna, więc aby mieć długie i naturalnie kręcone włosy, niestety trzeba będzie trochę zaczekać.

Comments are closed.