Suplementy z ziół

suplementyRynek suplementów w ostatnich latach przybrał imponujące rozmiary. Nic dziwnego – ludzie współcześni mają coraz mniej czasu (i nierzadko też ochoty) na dostarczanie organizmowi niezbędnych mikroelementów i witamin. Jednocześnie jednak świadomość dietetyczna jest wysoka. Stąd wzrasta zapotrzebowanie na suplementy, a więc rodzaj uzupełnienia codziennego jadłospisu. Można wybierać spośród wielu różnorodnych specyfików, a że ostatnio w modzie są produkty naturalne, ekologiczne, to także preparaty witaminowe powstają właśnie na bazie ziół.

Różne postacie suplementów z ziół

Suplementy mogą mieć postać kapsułek, tabletek, drażetek, ale też płynów, proszków czy syropów. Wyróżniamy różnego rodzaju specyfiki – dostosowane nie tylko do określonego problemu zdrowotnego, ale też płci oraz grupy wiekowej. Suplementy z ziół wytwarza się na bazie substancji roślinnych. Do najczęściej spotykanych preparatów można zaliczyć m.in. tabletki z lecytyną, zalecane przy problemach z układem nerwowym; kapsułki z czosnkiem – wzmacniające naturalną odporność organizmu oraz zdolność zwalczania infekcji; kapsułki z żeń-szeniem, mające zastosowanie zarówno jako środek wspomagający koncentrację i pracę układu nerwowego, jak i wzmacniający witalność organizmu. Zastosowanie mają także tabletki z lucerną siewną czy miętowe preparaty – są polecane przy problemach gastrycznych, z nadkwasotą, wrzodami żołądka i refluksem łącznie.
Możesz dowiedzieć się więcej o suplementach na www.nutrition4you.pl.

Popularne soki zdrowotne

Coraz większą popularność zyskują też preparaty w formie soków – np. z czarnego bzu, owoców noni, kaktus. Istotne w użytkowaniu suplementów ziołowych jest to, że są całkowicie bezpieczne (ponieważ poziom witamin i minerałów w tych środkach uwzględnia maksymalny dopuszczalny poziom zawartości mikroelementów), o ile używamy ich mądrze. Warto zauważyć, że suplementy nie mogą zastąpić profilaktyki, diety czy dbania o siebie.

Comments are closed.