Depilacja kremami – co warto wiedzieć?

dziewczyna-lezy-na-boku_1149-1077-385x199Depilacja, choć budzi wiele sprzeciwów i kontrowersji, staje się coraz bardziej popularna, i to w dodatku nawet w gronie dojrzałych kobiet. Ponieważ to, że młode panie usuwają włoski z okolic intymnych, jest sprawą dość oczywistą.
Każda kobieta, która była zainteresowana, bądź nadal jest, depilacją stref bikini, doskonale wie, że sposobów pozbywania się włosków z tych miejsc jest wiele. Włoski z okolic intymnych można golić tradycyjną maszynką. Dla bardziej odpornych na ból proponuje się gorące i zimne woski (w postaci plastrów do depilacji). A dla kobiet, które chcą raz na zawsze pozbyć się owłosienia, powstały aparaty laserowe, niszczące mieszki włosowe. Depilację bikini można również przeprowadzić specjalnymi kremami. Jest to metoda bezbolesna, a jednocześnie daje możliwość uzyskania kilkudniowego efektu gładkiej skóry. Zamierzasz usuwać włoski właśnie w ten sposób? To musisz wiedzieć!

Na czym polega depilacja kremami?

Kremy do depilacji zawierają w swoim składzie środki chemiczne, które przyczyniają się do rozpuszczenia włosków. Najczęściej takie preparaty powstają na bazie pochodnych kwasu tioglikolowego. Substancje te przyczyniają się do rozpuszczania keratyny, czyli białka stanowiącego budulec włosów. Dzięki temu pozbywamy się owłosienia w sposób całkowicie bezbolesny, aczkolwiek efekt nie jest długotrwały. Warto również dodać, że kremy do depilacji wnikają pod powierzchnię naskórka (na głębokość około kilku milimetrów), co sprawia, że wraz z włoskami usuwane są „czarne kropki”, których nie da się usunąć tradycyjną maszynką.
Odpowiednie przygotowanie uchroni przez niepożądanym działaniem
Kremy do depilacji, ponieważ zawierają w swoim składzie substancje chemiczne, mogą wywoływać podrażnienia skóry, a nawet reakcje alergiczne. Z tego też powodu, by uniknąć nieprzyjemności, warto skórę odpowiednio przygotować.
Pierwszym krokiem powinno być wykonanie „testowej depilacji”. Krem należy nałożyć na niewielki fragment skóry, najlepiej w miejscu niewidocznym – w razie gdyby reakcja alergiczna wystąpiła. Jeżeli po upływie dwudziestu czterech godzin wszystko będzie w porządku, można przystąpić do depilacji.
Skóra w okolicach intymnych powinna być dokładnie oczyszczona, a więc pozbawiona jakichkolwiek resztek kosmetyków pielęgnacyjnych ciała. Dzięki temu uda się uniknąć podrażnień, które mogłyby nastąpić na skutek reakcji chemicznych między składnikami obu preparatów.

Jak powinna wyglądać depilacja kremami?

Depilacja za pomocą kremów nie wymaga specjalnych umiejętności. Jeszcze raz podkreślę, że usuwanie włosków tym sposobem jest całkowicie bezpieczne, pod warunkiem przestrzegania instrukcji podanej na opakowaniu.
Grubą warstwę kremu należy nałożyć na miejsca intymne, a następnie odczekać kilka minut. Taka przerwa jest potrzebna, by czynny składnik preparatu mógł zostać aktywowany i rozpuścił włoski. Należy podkreślić, że nie można przekraczać czasu przerwy, ponieważ kwas tioglikolowy (bądź jego pochodne) może stać się przyczyną niepotrzebnych podrażnień, zwłaszcza miejsc intymnych, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Po upływie określonego czasu warstwę kremu wraz z włoskami należy usunąć za pomocą dołączonej do opakowania szpatułki. Niektóre kremy do depilacji można usunąć za pomocą ręcznika czy gąbki, jednakże taka informacja musi pojawić się na opakowaniu. Ponadto istnieją pianki do depilacji, które usuwają włoski pod wpływem wody.
Resztki kremu do depilacji należy zmyć pod strumieniem bieżącej, ciepłej wody. Nie należy natomiast wcierać ani wycierać resztek preparatu ręcznikiem, ponieważ będzie to skutkować przykrymi podrażnieniami.

A co po depilacji?

By skóra w okolicach bikini była jedwabiście gładka i pozbawiona krost powstałych na skutek podrażnień, warto przeprowadzić odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim można posmarować wydepilowane miejsca preparatami zawierającymi substancje o działaniu łagodzącym i kojącym. Jeżeli natomiast chcemy opóźnić ponowny odrost włosków, warto systematycznie stosować specjalne specyfiki kosmetyczne, które mają w sobie taką moc. Działanie tych preparatów opiera się na „przeprowadzaniu” włosków w stan uśpienia.
Depilacja kremami w ciąży?
Wiele wątpliwości budzi stosowanie kremów do depilacji podczas ciąży. Okazuje się jednak, że większość tego typu depilatorów chemicznych ma nieprzyjemny zapach, który może przeszkadzać kobietom szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży. Niektóre specyfiki mogą również wywoływać podrażnienia, dlatego też warto zwracać uwagę i wybierać kremy, które będą przeznaczone do depilacji skóry wrażliwej.

Comments are closed.