Kalorie

kalorieKiedy zaczynamy się odchudzać podstawą jaką przyjmujemy za sposób pozbycia się zbędnych dla nas kilogramów jest najczęściej dieta, czyli odpowiedni jadłospis, którego musimy się ściśle trzymać. Czasami odchudzanie to po prostu ograniczenie posiłków. Jak to jednak skutecznie sprawdzić, czy ograniczenie, które sobie narzuciliśmy jest wystarczające i pozwoli nam osiągnąć zadowalające nas efekty? Do tego celu stosuje się specjalną jednostkę jedzeniową.

Spożyty pokarm, przelicza się na ilość energii jaką on nam da. To taka energia życiowa, którą czerpiemy z posiłków. Jednostkę tę, biorąc pod uwagę pożywienie stosuje się w zwielokrotnieniu, używając kilokalorii, w skrócie kcal. Istnieją specjalne tabele kaloryczne, sporządzone przez lekarzy, z których wynika ile kilokalorii powinien przyswoić dziennie przeciętny człowiek w danym wieku. Odchudzający się jednak są dużo poniżej tej normy i ściśle trzymają się swojej, wytyczonej liczby. Często to niezdrowe i niemądre. Jednak na upartego siły się nie znajdzie żadnej.

Najpopularniejsze w Polsce mięso – mięso drobiowe posiada 158 kcal w 100g. Dla porównania – w stu gramach standardowego domowego serka tofu znajduje się około 100 kcal. Jak widać, wartości odżywcze tofu sprawiają, że warto włączyć je do swojej diety.

Przepis na dietetyczne na www.vegancookbook.pl

Comments are closed.