Dieta piękności

sportDieta wpływa znacząco na bardzo wiele aspektów naszego życia. Wpływa na pracę naszych organów, na masę ciała jaką mamy, na samopoczucie. To jednak tylko niektóre z elementów ważnych, których determinantem jest prawidłowy sposób odżywiania się. Uroda w pewnym stopniu również zdeterminowana jest tym, co spożywamy. Oczywiście za sprawą jedzenia nasze uszy nie przestaną być odstające, a nos nie stanie się prosty, jednak możliwe jest odżywienie skóry, włosów i paznokci, które są bardzo ważne i charakterystyczne u każdej kobiety ale i u mężczyzny tak samo. Ważne jest więc ażeby poza zabiegami pielęgnacyjnymi stosować odpowiednią dietę. Najważniejsze dla naszej urody są owoce, w nich bowiem znajdują się witaminy odpowiedzialne za odżywianie skóry, włosów oraz paznokci. Warzywa i owoce wpływają również pozytywnie na nasze samopoczucie, a to od razu odzwierciedlone jest w naszym wyglądzie, mimo iż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Spożywajmy więc owoce i piękniejmy za pomocą tej diety.

Dieta bogata w składniki, których najbardziej potrzebują włosy i skóra głowy powinna zawierać: aminokwasy siarkowe, witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 czy cynk i miedź. Szczególnie witamina A pobudza do wzrostu mieszki włosowe.

Źródło:
Almohanna M., Ahmed. A., Tsatalis P. et al.: The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review. Dermatology and Therapy 2018

Comments are closed.