Dieta wodna

dieta wodnaWoda jest bardzo ważnym elementem naszego pożywienia, pozwala ona na pełne oczyszczenie organizmy z toksyn. Warto więc pamiętać o tym, ażeby spożywać wodę. Istnieje nawet specjalna dieta bazująca na tym, że pijamy dziennie około dwa litry wody. Nie jest to jednak typowa głodówka, która na wodzie się kończy. Dieta ta przewiduje lekkie posiłki, bez słodyczy i tłuszczów, jednak zawsze popite wodą. To bardzo ważne, ażeby nie spożywać napojów słodzonych, mogą one bowiem zniweczyć całą naszą pracę jaką poświęciliśmy w wytrwaniu w diecie. Woda pozwala przefiltrować organizm ale i pomaga pozbyć się zaparć i wzdęć.

To ważne więc, ażeby pić jej dużo nawet, kiedy nie stosujemy tego rodzaju diety. To zwyczajnie zdrowe i dobre dla naszego organizmu. Trzeba jednak pamiętać, że duże ilości wody, przekładają się na wodę w naszym ciele, która stanowi siedemdziesiąt procent naszego organizmu. Niekiedy więc duża ilość wody równa się dużej wadze i niektóre osoby z nadwagą powinny pić dziennie nieco mniej wody.

Woda kokosowa zawiera głównie wapń, magnez, fosfor, żelazo i potas. Pijąc je dostarcza się organizmowi także niezbędne białko i błonnik oraz cenne przeciwutleniacze, witaminy i inne minerały. Należy ona do grona najbardziej odżywczych rodzajów pokarmu. Poleca się je osobom cierpiącym na problemy żołądkowe, biegunkę i wymioty.

Również mleko kokosowe nazywane jest złotym środkiem leczniczym.

Comments are closed.