Spacer a zdrowie

2612664203_3bce83e3dc_mAktywność fizyczna zawsze pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Nawet 45 minutowy codzienny spacer, zwiększa naszą odporność oraz poprawia ogólną wydolność fizyczną i psychiczną. W każdym miejscu i o każdej porze możemy wybrać się na ten lekki i przyjemny trening fizyczny. Na dodatek, ten rodzaj aktywności nie wymaga specjalnych akcesoriów – wystarczy skórzana torebka, do której możemy włożyć butelkę wody oraz telefon komórkowy.

Spacer jako relaks i regeneracja sił

Rozładowanie negatywnych emocji, powoduje że znacznie bardziej optymistycznie podchodzimy do otaczającej nas rzeczywistości. Nerwy oraz permanentny stres odzwierciedlają się sennością, depresją oraz przyśpieszoną pracą serca, co w perspektywie długookresowej z pewnością odzwierciedli się na stanie naszego zdrowia. Odpoczynek naszego umysłu wpływa również pozytywnie na poprawę zdolności zapamiętywania oraz osiągania pełnej koncentracji i skupienia. Aby zwiększyć poziom odprężenia, warto zabrać ze sobą bliską osobę lub posłuchać ulubionej muzyki w samotności.

Spacer jako walka z chorobami cywilizacyjnymi

Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze są często wynikami prowadzenia niezdrowego trybu życia. Brak aktywności fizycznej powoduje szybsze pogłębienie wyżej wymienionych chorób. Dodatkowo, komfortowy tryb życia powoduje zanikanie wszelkiego ruchu – w wyniku tego, regularne spacery na świeżym powietrzu są doskonałym sposobem zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Racjonalne żywienie i spacer są sekretem do zdrowia i zgrabnej sylwetki.

Comments are closed.